Piknik 2014 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2014
Opublikowano Odsłony: 148
Drukuj

Piknik w relacji wielokrotnej uczestniczki…


   W sobotę 31.maja br. w piękny, słoneczny poranek wyjechaliśmy sprzed Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa w Jastrzębiu-Zdroju na piknik, który odbył się w Siewierzu-Warężynie. W tym roku organizatorem pikniku była SM Nowa w Jastrzębiu-Zdroju. Autostradą A1 szybko mknęliśmy przez kolorowe łąki i zielone lasy oraz pola naszej pięknej śląskiej ziemi.
   Miejscem pikniku był Ośrodek Wypoczynkowy zlokalizowany w pachnącym żywicą sosnowym lesie. Gdy wysiedliśmy z autobusu mały chłopiec powiedział „czujecie ,jak piyknie wonio?”Na rozległej polanie rozstawiono estradę. Przed nią ulokowano ławki i parasole ,żeby osłonić uczestników pikniku od słońca. Były też namioty, które miały służyć niepełnosprawnym w razie deszczu.
   Uczestników pikniku witał osobiście Pan Prezes Władysław Dydo. Od razu poczuliśmy się jak w rodzinie. Było miło i sympatycznie. Wiele osób radośnie witało się i pozdrawiało, bo przecież nie widzieli się prawie rok. Na pikniku zawiązują się przyjaźnie i trwałe znajomości.
   Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic powitała nas kilkoma radosnymi utworami muzycznymi. Następnie Pani Nela zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, z czego oczywiście bardzo się ucieszyliśmy !
   Przy akompaniamencie zespołu muzycznego wszyscy tańczyli. Na scenie odbywały się też występy uczestników, tańce, śpiewy, deklamacje wierszy. Atrakcją były jazdy na koniach i zabawy z psami. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach.
   W przerwie zabawy był też czas na podziękowanie władzom Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa za trud zorganizowania tego pikniku.
   W czasie trwania pikniku częstowaliśmy się kiełbasą z rożna, kanapkami i różnymi napojami. Uczestnicy otrzymali różne upominki. Ten sobotni dzień upłynął nam miło i wesoło. Jeszcze długo będę wspominać ten radosny dzień.

Joanna Wańczura

 


Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA