Zawody wędkarskie 2014 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2014
Opublikowano Odsłony: 139
Drukuj

Zawody nad wodą zbiornika "Papierok"

W tym roku już po raz dziewiąty wędkarze - mieszkańcy naszej Spółdzielni, pracownicy i ich rodziny mieli swoje zawody. W dniu 17 maja 2014 r. nad wodami zbiornika "Papierok" stawiło się do rywalizacji o Puchar Prezesa SM "Nowa" 81 wędkarzy. Do sportowej walki stanęły też panie w tym roku zgłosiły się aż 4 przedstawicielki płci pięknej.Niestety pogoda nie była sprzymierzeńcem wędkarzy, cały poprzedzający tydzień padało, aczkolwiek na czas trwania zawodów przestało padać. Piękne usytuowanie zbiornika, cisza, spokój i wspaniała atmosfera wynagrodziły kaprysy przyrody.
Zawody sprawnie przeprowadził sędzia główny Herbert Piksa przy dużym wsparciu członków Koła PZW "Borynia", któremu za pomoc w organizacji zawodów i współpracę serdecznie dziękujemy.
Zwycięzcą zawodów został Artur Pławecki z Suszca , który złowił 3,730 kg ryby
II miejsce zajął Rafał Grzyb z Żor, wyławiając 2,520 kg ryby, przy okazji łowiąc największą rybę o wadze 1,030 kg, a na III miejscu uplasował się Stanisław Błasiak z Jastrzębia-Zdroju łowiąc 1,515 kg ryby.
Oprócz pucharu zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrodzeni zostali także inni uczestnicy, w sumie rozdano 33 nagrody. Ponadto wylosowane zostały nagrody specjalne: dla pani, dla najstarszego uczestnika, za największą złowioną rybę i dla najmłodszego uczestnika który miał 12 lat oraz nagroda niespodzianka.
Nagrody wręczył Władysław Dydo - Prezes Zarządu SM "Nowa". Organizatorami zawodów byli członkowie Rady Nadzorczej SM "Nowa" Józef Kubera i Michał Oślizło.
Organizatorzy dziękują członkom Koła PZW Borynia za pomoc w organizacji i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Zawody cieszą się wśród mieszkańców dużą popularnością i pomimo, iż wyniki tegorocznych zawodów nie były takie imponujące jak w latach poprzednich mamy nadzieję, iż przyszłoroczne jubileuszowe zawody, na które zapraszać chyba nie trzeba, odbędą się w sprzyjającej do łowienia aurze. 

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA