Najpiękniejsze ogrody 2015 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Utworzono: 28 październik 2015 Kategoria: Wydarzenia 2015
Opublikowano Odsłony: 454
Drukuj

A wokoło jest zielono i kwitnąco
W tym roku 7 października w siedzibie Zarządu naszej Spółdzielni zebrali się uczestnicy spółdzielczego „Konkursu na najbardziej ukwiecony ogródek wokół budynku wielorodzinnego wraz z otoczeniem”. To właśnie dzięki nim otoczenie wokół budynków rozkwita i cieszy oczy feerią barw. Tereny te stają się oazami naszych osiedli stanowiąc idealne miejsce do wypoczynku i relaksu.
Akcja „Konkurs” rozpoczyna się już w marcu: aktualizowany i rozpowszechniany jest regulamin wraz z drukami „zgłoszeń udziału”, przyjmowane są zapisy z adresami ogródków – stanowią one podstawę do działania dla komisji konkursowej. W tym roku do konkursu zgłosiło się 50 osób ( 35 osób indywidualnie i 15 osób grupowo). Mieszkańcy wiosną przystępują do aranżacji swoich ogródków – sadzą, sieją różnorodne rośliny, a później pielęgnują od wiosny do jesieni, a więc w okresie kiedy kwitną krzewy ozdobne i kwiaty tworzące piękne kolorowe kompozycje. Taki ogrom pracy opisaliśmy w jednym zdaniu, ale wiemy, że wszyscy posiadamy większą lub mniejszą wiedzę na temat ciężkiej pracy ogrodników, a sąsiedzi na bieżąco śledzą ich poczynania i zmagania z kaprysami pogody – w tym roku susza bardzo utrudniała uprawę roślin ogrodowych. Ogrody kwitną, pachną i teraz trudne zadanie ich oceny przed Komisją pod przewodnictwem członka Rady Nadzorczej SM „Nowa” pana Michała Oślizło – prywatnie zapalonego działkowca i fana roślin egzotycznych, wspierają go w pracach Komisji pan Sławomir Mianowski – również członek Rady Nadzorczej SM „Nowa” i pani Helena Korzeniowska – pracownica Działu Eksploatacji tut. Spółdzielni zajmująca się na co dzień sprawami zieleni.
Oceny dokonuje kompetentne grono, które w celu zwiększenia obiektywizmu swoich not przeprowadza dwukrotny przeglądu ogródków. Posadzone rośliny mają różny czas kwitnienia i uchwycenie ich pełnego rozkwitu i piękna ogrodu w całej okazałości wymaga wizji w różnych okresach, a i tak zdarza się, że Komisja zjawa się w czasie, kiedy rośliny już tacą swój największy „blask” – niemniej jednak wizja w maju i we wrześniu pozwala wyłonić zwycięzców najsprawiedliwiej.
Pierwszy przegląd odbył się 5 i 6 maja, drugi przegląd miał miejsce w dniach 27 i 28 września.
Komisja dysponując pełną dokumentacją wyłoniła zwycięzców:

w kategorii indywidualnej:
I miejsce : Maria i Czesław Radajewscy,
II miejsca ex aequo : Jadwiga Król, Józef Zykubek, Gerda i Henryk Ossowscy, Józef Łada i Danuta Kapa,
III miejsca ex aequo: Henryk Morawski, Kazimiera Jarlińska, Józefa Kołdys, Grażyna Sękiel, Teresa Kopacka,
Janina Szymczyk, Anna Lorenc, Zofia Czuryło, Stanisław Jefimik,

w kategorii zbiorowej:
I miejsce : zespół w składzie : Maciej Kot, Wiesława Kot, Henryk Bylicki , Bogusława Wanat i Maria Wanat
i III miejsca ex aequo: zespół w składzie: Renata i Tomasz Olewicz, Anna Meller,
zespół w składzie: Alina Perczyńska i Anna Tabaka,
zespół w składzie: Grażyna Ginowicz i Bożena Kaczmarczyk
zespół w składzie: Barbara Wantulok i Anna Pyka .

Ponadto liczna grupa uczestników otrzymała wyróżnienia.

Na tym prace Komisji nie zakończyły się, bo w celu uhonorowania zwycięzców zorganizowała uroczyste spotkanie dbając, by ze skromnych funduszy zakupić przydatne nagrody, zadbano też o właściwa oprawę spotkania, akcentując to wydarzenie wystawą zdjęć udekorowaną żywymi gałęziami efektownie kwitnących i owocujących roślin – przygotowanych przez p. Oślizło. Wszystkich, którzy będą w siedzibie Zarządu Spółdzielni zachęcamy do zwrócenia uwagi na te piękne zdjęcia a pozostałych zapraszamy do odwiedzin.
Uwieńczeniem wielomiesięcznych starań było wręczenie nagród, w dniu 7 października; nagrodzeni przyjęli podziękowania z rąk Prezesa Zarządu SM „Nowa” pana Władysława Dydo i członków Komisji Oceniającej.
Naszą uwagę przykuło również tło dla roślin – mamy na myśli wyremontowane elewacje naszych budynków – czy Państwo też zwróciliście na to uwagę?
Rośliny powoli przygotowują się do zimy wchodząc w stan wegetacji, aby na wiosnę pobudzić się do życia, wtedy też rozpoczną się przygotowania do kolejnego konkursu. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, którym leży na sercu wygląd naszych osiedli.
Jednocześnie apelujemy do mieszkańców mających szczęście mieszkać w tak pięknym otoczeniu o uszanowanie wysiłków naszych ogrodników i efektów ich pracy.Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA