Zawody wędkarskie 2015 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Utworzono: 03 lipiec 2015 Kategoria: Wydarzenia 2015
Opublikowano Odsłony: 347
Drukuj

Jubileuszowe zawody wędkarskie

Po raz dziesiąty wędkarze - mieszkańcy Spółdzielni SM „Nowa”, pracownicy i ich rodziny stanęli do walki o miano najlepszego wędkarza i tym samym zdobycia Pucharu Prezesa SM "Nowa". 23 maja 2015 r. nad wody zbiornika "Papierok" zgłosiło się do rywalizacji 97 wędkarzy. W tej, jednak nietypowej dla kobiet konkurencji udział wzięło aż 6 przedstawicielek płci pięknej. Jubileuszowym zawodom sprzyjała aura, chociaż nie było upału to deszcz nie padał. Pobyt w plenerze i oddawanie się wędkowaniu, któremu sprzyjają panujące wokół cisza i spokój, a przede wszystkim zaprzyjaźnione przez lata „bojów” towarzystwo uczyniło ten dzień niezapomnianym wydarzeniem. Jak dobrą sławą cieszą się te zawody świadczy fakt przybycia ważnych gości: parlamentarzystów senatora Adama Ździebło i posła Krzysztofa Gadowskiego, a także radnego z Żor Michała który pełni również funkcję jest przewodniczącego RN SM „Nowa”.
Zawody sprawnie przeprowadził sędzia główny Herbert Piksa przy dużym wsparciu członków Koła PZW "Borynia", któremu za pomoc w organizacji zawodów i współpracę serdecznie dziękujemy.
Zwycięzcą zawodów został Rafał Grzyb z Żor , który złowił 5,515 kg ryby
II miejsce zajął Rafał Wolanin z Jastrzębia-Zdroju, wyławiając 4,565 kg ryby, a na III miejscu uplasował się Jarosław Syrek z Jastrzębia-Zdroju łowiąc 3,635 kg ryby.
Oprócz pucharu zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrodami obdarowani zostali także inni uczestnicy. Losowano również nagrody specjalne: dla pani, dla najstarszego uczestnika, za największą złowioną rybę i dla najmłodszego uczestnika, który miał 7 lat oraz nagroda niespodzianka.
Nagrody wręczył Władysław Dydo - Prezes Zarządu SM "Nowa". Organizatorami zawodów byli członkowie Rady Nadzorczej SM "Nowa" Józef Kubera i Michał Oślizło.
Zawody cieszą się wśród mieszkańców dużą popularnością, a tegoroczne jubileuszowe zawody odbyły się w sprzyjającej do łowienia aurze. Cieszy, że ta impreza przez wiele lat skupia liczne grono osób związanych ze Spółdzielnią integrując to środowisko.
 

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA