Piknik 2016 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2016
Opublikowano Odsłony: 519
Drukuj

Jest już tradycją, że w okresie późnej wiosny, Spółdzielnia Nasza jest organizatorem Pikniku dla Osób Niepełnosprawnych.
Impreza tegoroczna organizowana była w dniu 04 czerwca w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
Do Pikniku zgłosiło udział 10 spółdzielni województwa śląskiego oraz Zespół Opiekuńczo – Wychowawczy z Sosnowca. Łącznie około 600 osób z całego województwa po raz kolejny mogły spotkać się aby wspólnie spędzić dzień na łonie natury przy pięknej pogodzie. Czas umilała uczestnikom Pani Majka organizując różnego rodzaju konkursy nie tylko dla ciała ale i dla ducha.
W przerwach między zabawami uczestnicy świetnie integrowali się na polanie wspólnie tańcząc oraz prezentując swoje zdolności artystyczne. Były występy taneczne, wokalne, teatralne a także warsztaty zajęciowe.
Poza zabawą uczestnicy bardzo chętnie korzystali jak co roku z dogoterapii oraz hipoterapii.
Podobnie jak w ubiegłym roku i w tym dzięki sponsorowi katowickiemu Oddziałowi PCK mogliśmy rozdać 11 sztuk rowerków rehabilitacyjnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Cieszymy się bardzo, że i naszym mieszkańcom udało się w losowaniu i zostali posiadaczami trzech rowerków. Pozostałe trafiły do Tychów, Katowic i Pszczyny. Gratulujemy szczęśliwcom i życzymy udanych podróży a przede wszystkim jeszcze raz dziękujemy Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Pani Helenie Kupka za okazane serce i pomoc.
Wszystkie Spółdzielnie otrzymały piękne statuetki wykonane ręcznie przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Żor.
Cieszymy się bardzo, że chociaż raz w roku możemy spotkać się i wspólnie z uczestnikami przeżyć miłe chwile. Liczymy na to, że znowu będziemy mogli spotkać się po raz kolejny i po raz kolejny…
 

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA