Zawody wędkarskie 2016 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2016
Odsłony: 384
Drukuj

W tym roku już po raz jedenasty wędkarze - mieszkańcy naszej Spółdzielni, pracownicy i ich rodziny mieli swoje zawody. W dniu 21 maja 2016 r. nad wodami zbiornika "Papierok" stawiło się do rywalizacji o Puchar Prezesa SM "Nowa" 80 wędkarzy. Do sportowej walki stanęły też panie w tym roku zgłosiły się 2 przedstawicielki płci pięknej. Pogoda w tym roku dopisała, słoneczko pięknie świeciło nad zbiornikiem Papierok, panowała cisza, spokój i wspaniała atmosfera.
Zawody sprawnie przeprowadził sędzia główny Krzysztof Grabowski oraz sędzia sekretarz Jarosław Gunia przy dużym wsparciu członków Koła PZW "Borynia", któremu za pomoc w organizacji zawodów i współpracę serdecznie dziękujemy.
Po raz pierwszy zawody odbyły się metodą z gruntu na jedną wędkę na wniosek uczestników.
W związku z powyższym organizatorzy podjęli decyzję, że zawody odbywać będą się naprzemiennie.
Zwycięzcą zawodów został Mieczysław Serafin z Żor, który złowił 2,115 kg ryby II miejsce zajął Emil Garaj z Jastrzębia - Zdroju, wyławiając 1,410 kg ryby a na III miejscu uplasował się Łukasz Jaszczyk z Jastrzębia-Zdroju łowiąc 1,280 kg ryby, przy okazji łowiąc największą rybę o wadze 1,085 kg, Oprócz pucharu zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrodzeni zostali także inni uczestnicy, w sumie rozdano 21 nagród. Ponadto wylosowane zostały nagrody specjalne: dla pani, za największą złowioną oraz nagroda niespodzianka.
Nagrody wręczył Władysław Dydo - Prezes Zarządu SM "Nowa". Organizatorami zawodów byli członkowie Rady Nadzorczej SM "Nowa" Józef Kubera i Michał Oślizło.
Organizatorzy dziękują członkom Koła PZW Borynia za pomoc w organizacji i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Zawody cieszą się wśród mieszkańców dużą popularnością i pomimo, iż wyniki tegorocznych zawodów nie były takie imponujące jak w latach poprzednich mamy nadzieję, iż przyszłoroczne zawody, na które zapraszać chyba nie trzeba, odbędą się w sprzyjającej do łowienia aurze.
 

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA