Jubileuszowy Piknik - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2017
Opublikowano
Drukuj


Po raz 15. osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami ze spółdzielczych osiedli województwa śląskiego zebrały się na plenerowej imprezie im dedykowanej. W tym roku 10 spółdzielni mieszkaniowych zorganizowało przyjazd swoich mieszkańców , z podopiecznymi przyjechały także warsztaty terapii zajęciowej i stowarzyszenia osób niepełnosprawnych - łącznie 500 osób. Po radosnych powitaniach, rozlokowaniu odbyła się część oficjalna.

Gościem jubileuszowego Pikniku była Pani Nela Szlompek – obecnie honorowy członek PTTK, ponad 60 lat działała w PTTK, pełniąc różne funkcje. Autorka kilkudziesięciu artykułów poświęconych tematyce turystyki rodzinnej oraz krajoznawczej, autorka poradnika „Turystyka rodzinna i jej znaczenie”. Odznaczona i wyróżniona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką "Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego", Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki", Złotą Honorową Odznaką CZSBM, nagrodą indywidualną III stopnia GKKFiT, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem KGT ZG PTTK, Medalem 50-lecia PTTK i in.

Uczestnikom Pikniku w imieniu Pani Neli list przeczytał członek PTTK Pan Stanisław Czekalski, oto jego fragmenty:

„ Drogie Dzieci wraz z Gośćmi i Organizatorami!

15 lat temu zaproponowałam środowisku spółdzielczemu zorganizowanie spotkania z osobami niepełnosprawnymi, których w środowisku osiedli mieszkaniowych nie jest mało. Inicjatywa została przyjęta i przez 13 lat spotykałam się z Wami, a każde z tych spotkań było nie tylko ważne dla mnie, ale i dla Was, bo było Was coraz więcej.
Bardzo się cieszę, że z chwilą mego odejścia Pan Prezes Władysław Dydo wraz z dotychczasowym zespołem podjął się organizacji tych Pikników. Świadczy to o tym, że całe środowisko spółdzielców rozumie Wasze potrzeby (…).
W 15 Pikniku mimo nie najlepszej kondycji postanowiłam z Wami się spotkać, zobaczyć Wasz uśmiech na ustach – czy można to zapomnieć?
Wszystkim obecnym życzę wspaniałej zabawy, zaś Panu Władysławowi Dydo i zespołowi organizacyjnemu dużo zdrowia, zapału i zrozumienia potrzeb tej grupy osób oraz organizacji Pikników w kolejnych latach.
Mnie pozostaną na zawsze wspaniałe wspomnienia,
Wam życzę dużo zdrowia i uśmiechu”.


Z inicjatywy Pani Neli Szlompek przyznano Śląską Honorową Odznakę PTTK Prezesowi Zarządu naszej Spółdzielni Panu Władysławowi Dydo - wręczona została w trakcie Pikniku, taką odznakę wręczono również innym osobom zaangażowanym w organizację pikników. Na ręce Pana Dydo swoje podziękowania złożyli także podopieczni Towarzystwa „Sprawni inaczej” z Jastrzębia-Zdroju.
W tym roku ponownie jedną z głównych atrakcji było losowanie wśród uczestników trzykołowych 12 rowerów i rowerków ufundowanych przez katowicki oddział PCK, jego przedstawiciel Pan Dariusz Kupka podziękował mieszkańcom zasobów spółdzielczych za oddawanie zbędnej odzieży do wystawionych na osiedlach przez PCK pojemników. Taka zbiórka finansuje pomoc potrzebującym.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy uczestników, wspólne zabawy koordynowane przez animatorkę. Były tańce, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych, hipoterapia, dogoterapia, zajęcia plastyczne, a przede wszystkim nawiązywanie nowych znajomości i spotkania z poznanymi w ubiegłych latach uczestnikami, a także poznawanie przepięknej okolicy na dłuższych i krótszych spacerach. Tradycyjnie uczestnikom zapewniono solidny posiłek w formie kiełbasy z grilla i napoje.

Uczestnikom dziękujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy za rok.

 Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA