Zawody wędkarskie 2017 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2017
Opublikowano Odsłony: 143
Drukuj

Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa SM "Nowa"

Już od 12 lat w okresie wiosennym stają do rywalizacji w zawodach wędkarskich osoby mieszkające w zasobach zarządzanych przez SM „NOWA” – warunkiem jest posiadanie ważnej Karty Wędkarskiej. W tym roku w sobotni, słoneczny poranek 27 maja br. nad wodami zbiornika "Papierok" zgromadziło się 72 zapalonych wędkarzy. Amatorów tego relaksującego sportu, chociaż niepozbawionego dreszczyku emocji, wśród naszych mieszkańców jest wielu, a ilość miejsc ograniczona. Uczestników wspierały rodzinny, więc o rodzinną atmosferę nie było trudno. Jak co roku był to czas aktywnego wypoczynku, rywalizacji, ale i nawiązywaniu więzi.Zawodnicy metodą spławikową złowili ponad 92 kg ryb – były to

Zwycięzca – Artur Żukowiec z Jastrzębia-Zdroju złowił 7,395 kg

Zdobywca II miejsca Piotr Gierak również z Jastrzębia-Zdroju może pochwalić się 5,800 kg, a trzeci w kolejności Jan Kisielewicz z Żor 5,180 kg złowionej ryby.

Wymienieni stanęli na tzw. pudle, a zwycięzca zgodnie z nazwą zawodów otrzymał Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”, nie byli to jednak jedyni nagrodzeni – nagrody rzeczowe wręczono aż 26 pierwszym uczestnikom. W tym roku nagrody dla uczestników przekazała również Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Puchar i nagrody wręczał Władysław Dydo - Prezes Zarządu SM "Nowa".

Zawodów nie można rozegrać bez sędziów, w tym roku sędziowali: sędzia główny Krzysztof Grabowski oraz sędziowie Jolanta Grabowska, Herbert Piksa i Jarosław Gunia, składamy im podziękowania za sprawne i sprawiedliwe przeprowadzenie tego towarzyskiego turnieju. Podziękowania należą się również, a może przede wszystkim organizatorom, bo bez nich nie byłoby tej oczekiwanej co roku imprezy – od wielu lat nieustannie czuwa nad jej przygotowaniem członek Rady Nadzorczej SM „Nowa” Józef Kubera, wsparcia udzielili też inni członkowie Rady. Dziękujemy także członkom Koła PZW Borynia za pomoc w organizacji i sprawne przeprowadzenie zawodów.
 
Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA