Zawody wędkarskie 2019 - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Wydarzenia 2019
Opublikowano
Drukuj


Grupa zapaleńców - wędkarzy w dniu 25 maja 2019 roku zebrała się przy zbiorniku „Papierok”, gdzie już po raz czternasty przeprowadzone zostały zawody o Puchar Prezesa SM „Nowa”. Do rywalizacji pod czujnym okiem sędziego Pana Wiesława Grobelnego przystąpiło 71 panów i 3 panie.
Przy sprzyjającej aurze w atmosferze dobrze pojętej rywalizacji wędkarze związani z naszą Spółdzielnią spędzili sobotnie przedpołudnie. Jak jest rywalizacja są zwycięzcy, trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku nie ma przegranych.
Zwycięzcą zawodów został Pan Grzegorz Szczyrbowski, który złowił 7, 495 kg ryby,
II miejsce zajął Pan Artur Żukowiec wyławiając 6, 935 kg ryby,
III miejsce zajął Pan Dawid Dobrodziej łowiąc 6, 500 kg ryby. Te miejsca zostały nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Panom pola dotrzymała Pani Wioletta Kisielewicz zajmując IV miejsce z wynikiem 5, 015 kg złowionej ryby, największą i najcięższą rybę 1,920 kg i 45 cm złowił Pan Jan Kuś. Te osiągnięcia i kilkanaście kolejnych miejsc zostało nagrodzonych – wylosowano też nagrodę specjalną. Wśród upominków dla uczestników znalazły się również ufundowane przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój i Urząd Miasta Żory.
Puchary, nagrody i gratulacje uczestnicy odebrali z rąk prezesa SM „Nowa” Władysława Dydo. Dobra impreza poprzedzona jest dużym wkładem pracy współorganizatorów, dlatego szczególne podziękowania składamy na ręce Panów Józefa Kubery i Ireneusza Lewońko – byłych członków Rady Nadzorczej oraz członkom Koła PZW Borynia za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Wędkarze zapytani o to co ich pociąga w łowieniu ryb najczęściej odpowiadają, że to najlepszy sposób na odreagowanie napięcia nagromadzonego w ciągu tygodnia, relaks który od czasu do czasu przerywa emocjonujące zacięcie i holowanie ryby, spotkania z innymi fanami wędkowania, a smak satysfakcji po udanym połowie sprawia, że już nigdy nie odkładają wędki do pawlacza.
Zapraszamy na przyszłoroczne zawody.
 
Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA