Konkurs rozstrzygnięty - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kartoteka Online


 

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano Odsłony: 563
Drukuj

W tym roku po raz ósmy przeprowadzony został „Konkurs na najlepiej ukwiecony i zadbany budynek wielorodzinny wraz z jego otoczeniem w zasobach SM „NOWA”. Do konkursu zgłoszono ogółem 49 ogródków w tym indywidualnych zgłoszeń 41, zbiorowych 8. Najwięcej ogródków zgłoszono z osiedla Gwarków, os. Barbary i os. 1000-lecia z Jastrzębia Zdroju oraz os. Powstańców w Żorach. Powołana do oceny ogródków komisja
w składzie: P. Tadeusz Zając, P. Michał Oślizło oraz pracownik Działu Eksploatacji tut. Spółdzielni P. Helena Korzeniowska przeprowadziła dwukrotnie przegląd ogródków. Pierwszy przegląd przypada zawsze
w maju, w tym roku 11i 12 maja komisja dokonała przeglądu wszystkich ogródków wykonując przy tym dokumentację w ilości 123 zdjęć. Drugi przegląd ogródków odbył się w dniach 24 i 25 sierpnia, wykonano podczas przeglądu 111 zdjęć. Chociaż wszystkie ogródki zasługują na uwagę i pochwałę, na podstawie zebranej dokumentacji wyłoniono najładniejsze.
W indywidualnie zgłoszonych ogrodach największą ilość punktów
i zarazem odpowiednio miejsca zdobyli:
1. Maria i Czesław Radajewscy - ul. Beskidzka w Jastrzębiu Zdroju
2. Emilia Macura - ul. G. Morcinka w Kaczycach
3. Danuta Kapa - os. Powstańców Śl.
4. 9 ogrodów, które otrzymały jednakową ilość punktów:
Wanda Kiszka ul. Beskidzka
Genowefa Więcek ul. Małopolska
Jadwiga Olejniczak ul. Małopolska
Krystyna Orlof ul. Wielkopolska
Józefa Kołdys ul. Jasna
Grażyna Sękiel ul. Turystyczna
Gerda Procek ul. Turystyczna
Halina Chmielińska os. 1000-lecia
Józef Łada os. Powstańców Śl.
W zgłoszeniach zbiorowych największą ilość punktów otrzymały ogrody przy budynkach:
1. ul. Turystyczna 11 – 15 – Wiesława, Maciej Kot, Stanisław Długosz, Henryk Bylicki, August Adynkiewicz
2. ul. Małopolska 33 - Stanisław Kryś, Stanisław Grzebień
3. ul. Wielkopolska 47 – Maria Muller, Kazimiera Jarlińska
4. ul. Wielkopolska 47 – Irena Petas, Stanisława Slaczałek
5. ul. Wielkopolska 59 – Józefa i Józef Lenik, Stanisława Cuber
6. ul. Wielkopolska 61 – Maria Balcewicz, Maria Seliga
W dniu 29.09.2009 r. wszyscy biorący udział w konkursie spotkali się na uroczystym zakończeniu, w którym wzięli udział: Prezydent Miasta Jastrzębia Zdroju Marian Janecki, Prezes Spółdzielni Władysław Dydo pod których patronatem odbywał się konkurs oraz przedstawiciele Rady Nadzorczej Alina Mikołajczyk - Sekretarz Rady Nadzorczej, Ewa Matla–Chwesiuk - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
Wyróżnieni w konkursie uczestnicy obdarowani zostali praktycznymi nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta i Spółdzielnię a wręczone wszystkim dyplomy przypominały będą o czasie konkursu i osiągniętym sukcesie.
W swoich przemówieniach zarówno Prezydent Miasta jak i przedstawiciele Spółdzielni podkreślali wielkość wkładu uczestników konkursu w tworzeniu pozytywnego wizerunku naszego miasta w estetyzację otoczenia budynków. Prezydent Miasta zwrócił uwagę na kompleksowość przedsięwzięć, bo remontowane elewacje budynków nabierają blasku dzięki tym pięknym ogródkom a lokatorzy identyfikują się ze swoim miastem mieszkając lepiej i ładniej.
Podziękowano również kwiatami członkom komisji, którzy od wielu lat poświęcając swój prywatny czas z ogromnym zaangażowaniem organizują konkurs. Pan Tadeusz Zając wykonał ogromną ilość pięknych zdjęć, które eksponowaliśmy w holu Spółdzielni. Pan Michał Oślizło, którego ogromna wiedza i zamiłowania ogrodnicze pomocne są przy ocenie ogródków, swoimi prywatnymi zbiorami nadał ekspozycji wyjątkowy przestrzenny i spójny tematycznie charakter. Oprócz pięknych liści, dorodnych kiści ognika znalazły się tam również botaniczne zdobycze z ostatnich podróży Pana Michała. Zainteresowani mogą jeszcze zapoznać się z ekspozycję w holu Urzędu Miasta
w Jastrzębiu Zdroju, gdzie tradycyjnie jest prezentowana po zakończeniu konkursu. Cieszymy się, że uroczystość zaszczyciła swoim zainteresowaniem lokalna telewizja, której kamera towarzyszyła przemówieniom i wręczaniu nagród.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA