To był Piknik ! - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kartoteka Online


 

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano Odsłony: 529
Drukuj

W dniu 16 maja 2009 r. odbył się kolejny, siódmy spółdzielczy Piknik osób niepełnosprawnych .Dla nas był to Piknik wyjątkowy, bo SM „Nowa” przyjęła obowiązki głównego organizatora.
Dziękujemy Radzie Nadzorczej, która swoją grudniową uchwałą umożliwiła nam organizację i współfinansowanie tej imprezy.
To było poważne zadanie pod względem organizacyjnym – 594 uczestników ( w tym 149 z Jastrzębia Zdroju i Żor) mnóstwo zaproszonych gości i sponsorów. Trudno byłoby sobie z tym poradzić gdyby nie doświadczenie i zaangażowanie Państwa Neli i Tytusa Szlompek, zasłużonych działaczy PTTK, którzy od wielu lat zajmują się organizowaniem Pikniku, wykorzystując nawiązane przez te lata znajomości z „ludźmi dobrej woli” - organizatorami zajęć dla osób niepełnosprawnych, producentami upominków, sponsorami fundującymi posiłki - a przede wszystkim gospodarzami Pikniku – właścicielami uroczego Zajazdu Leśnego w Siewierzu-Warężynie Państwem Guzik, którzy nieodpłatnie udzielili gościny uczestnikom Pikniku.
W Pikniku wzięli udział mieszkańcy trzynastu Spółdzielni Mieszkaniowych województwa śląskiego oraz ich rodziny
i przyjaciele. Witał wszystkich jako gospodarz Pikniku Prezes Spółdzielni Władysław Dydo wraz z ekipą wolontariuszy- pracowników Spółdzielni „Nowa”.
Przygotowano zabawy dla najmłodszych, była możliwość kontaktu ze specjalnie szkolonymi pieskami, pokaz sprzętu dla niepełnosprawnych ruchowo. Młodzież zapełniła przygotowany do tańców spory drewniany podest
i bawiła się przy dźwiękach nowoczesnej muzyki.
Cieszymy się, że młodzi ludzie z Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży „Sprawni inaczej” w Jastrzębiu Zdroju przygotowani przez Panią Elżbietę Kordiak mogli zaprezentować swoje umiejętności zbierając oklaski za prezentowane tańce.
Specjalne podziękowania kierujemy dla Pani Danuty Wilgi, opiekunki grupy młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żorach, która ze swoimi podopiecznymi przygotowała wykonane w technice witrażowej pamiątkowe statuetki, które otrzymali przedstawiciele poszczególnych Spółdzielni, goście i sponsorzy.
Zabawę skrócił trochę ulewny deszcz, pogody niestety jeszcze nie da się zamówić, podobnie jak pogodnych nastrojów za które wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, bo to dzięki nim było fajnie.
I tradycyjnie – zapraszamy za rok.
A tymczasem można powspominać oglądając zdjęcia, szkoda że wspólnego nie udało się zrobić z powodu deszczu, więcej zdjęć prezentujemy na naszej stronie internetowej.

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA