( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano Odsłony: 1142
Drukuj

W dniu 24.05.2009 r. o godz. 7:00 na zbiorniku wodnym „Papierok” odbyły się zawody wędkarskie dla mieszkańców, pracowników, emerytów i rencistów Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa” o PUCHAR PREZESA SM „NOWA”, których organizacją z ramienia SM „Nowa” zajęli się członkowie Rady Nadzorczej Józef Kubera i Michał Oślizło.

Zainteresowanie zawodami było duże, udział wzięło 80 wędkarzy.
W tym roku zwycięzcami zawodów zostali:
I miejsce –Piotr Gierak mieszkaniec Jastrzębia Zdroju ; złowił 6. 100 kg
II miejsce –Adam Wnętrzak mieszkaniec Jastrzębia Zdroju; złowił 6. 065 kg
III miejsce – Stanisław Ruszczyński mieszkaniec Żor; złowił 5.075 kg.

Natomiast najlepszym wędkarzem wśród pracowników SM „Nowa” został emeryt Wiesław Okapa, który złowił 3,330 kg (w ogólnej klasyfikacji zajął 9 miejsce).
Zwycięzcom nagrody wręczyli Prezes Zarządu SM „Nowa” Władysław Dydo wraz z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Leszkiem Hodernym oraz Członkami Rady Nadzorczej Michałem Oślizło i Józefem Kuberą.
Zwycięzca otrzymał puchar wraz z nagrodą rzeczową, również pozostali uczestnicy od 2 do 34 miejsca wywalczyli sobie możliwość wyboru nagrody rzeczowej.
Dodatkową nagrodą za złowienie największej ryby była ufundowana i wręczona przez Przewodniczącego Zarządu Osiedla Staszica w Jastrzębiu Zdroju Pana Jerzego Starzyńskiego wzbudzającą zachwyt statuetka wędkarza. Otrzymał ją Pan Zbigniew Wilczyński z Żor.
Impreza odbyła się dzięki pomocy i zaangażowaniu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 124 KWK Borynia, a w szczególności Pana Bronisława Norka , który wraz z Panami Adamem Nieckula i Adamem Bartczak społecznie podjęli się trudu sędziowania zawodów. Wędkarze spędzili czas miło i przyjemnie na sportowej rywalizacji. Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ich zorganizowania a przede wszystkim sponsorom dzięki którym zawodnicy otrzymali tak wspaniałe nagrody.