Ogrody, Ogrody... - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kartoteka Online


 

Kategoria: Wydarzenia 2010
Opublikowano Odsłony: 454
Drukuj

W kolejnej już edycji konkursu na najlepiej ukwiecony i zagosp. ogródek wokół budynku tego roku wzięła udział rekordowa ilość uczestników i tak: os. Gwarków w Jastrzębiu – Zdroju reprezentowało 19 ogrodów indywidualnych i 2 ogrody zbiorowe, os. Barbary w Jastrzębiu – Zdroju reprezentowało 20 ogrodów indywidualnych i 2 ogrody zbiorowe, os. 1000-lecia i os. Zofiówkę w Jastrzębiu – Zdroju reprezentowało 3 ogrody indywidualne, os. Pawlikowskiego w Żorach reprezentował 1 ogród indywidualny, os. Sikorskiego w Żorach 1 ogród zbiorowy,
os. Powstańców Śl. w Żorach 5 ogrodów indywidualnych oraz os. Morcinka w Kaczycach 1 ogród indywidualny. Podsumowując przy 54 ogrodach zaangażowanych, dbających o ich wygląd było 66 osób. Zespół kontroli i oceny ogrodów dokonał dwukrotnego przeglądu dokumentując je 221 zdjęciem. Ocena była jak zwykle trudna ze względu na dużą ilość pięknie urządzonych ogrodów. W kategorii indywidualnych ogrodów I miejsce otrzymali nie po raz pierwszy państwo Radajewscy z ul. Beskidzkiej, II miejsca jednocześnie przypada pani Emilii Macura z Kaczyc i Pani Lenik Józefie z os. Gwarków, III miejscem wyróżniono pp. Więcek Genowefę ul. Małopolska, Sękiel Grażynę ul. Turystyczna, Gerdę i Henryka Osowskich os. 1000-lecia, Kapa Danutę os. Powstańców Śl., oraz Ładę Józefa os. Powstańców Śl.
Nagrody za zbiorowe ogrody przyznano następująco: I miejsce ul. Turystyczna 11-15 których reprezentują p. Maciej Kot, Stanisław Długosz i Henryk Bylicki, II miejsce ogród przy ul. Małopolskiej 117 o który dbają p. Jadwiga i Henryk Król oraz p. Jan Koń, III miejsce ogród przy ul. Małopolskiej 67 pielęgnowany przez p. Krystynę Stabik, Leokadię Sobczuk i Iwonę Dźwigał.
25 października wszyscy ogródkowicze spotkali się siedzibie Spółdzielni gdzie odbyło się uroczyste podziękowanie, rozdanie nagród i dyplomów przez patronów konkursu prezesa spółdzielni i prezydenta miasta. Podziękowania za upiększanie naszych osiedli uczestnicy otrzymali również od przedstawicieli Rady Nadzorczej. Całą uroczystość rejestrowała lokalna telewizja. Tradycyjnie fotografie najpiękniejszych ogrodów wystawione są na naszej tablicy w spółdzielni, a w listopadzie znajdą się na wystawie w holu Urzędu Miasta oraz na naszej stronie internetowej. Zainteresowanie konkursem jest duże i cieszy nas bardzo, ale są jeszcze osiedla mniej reprezentowane w konkursie, zachęcamy zatem wszystkich do udziału by nasze osiedla były coraz piękniejsze były naszą chlubą.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU NA NAJLEPIEJ UKWIECONY I ZADBANY OGRÓDEK WOKÓŁ BUDYNKU WIELORODZINNEGO 2010


Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA