VIII Piknik Osób .... - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kartoteka Online


 

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano Odsłony: 385
Drukuj


Tym razem poprosiliśmy o podzielenie się wrażeniami z Państwem wielokrotną uczestniczkę tej imprez, mieszkankę Jastrzębia Zdroju. 22 V br. wzięłam udział w VIII spółdzielczym Pikniku osób niepełnosprawnych, który odbył się na terenie uroczego Zajazdu Leśnego w Siewierzu Warężynie. W tym roku rolę gospodarza Pikniku pełniła Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Od rana zapowiadał się ciepły, słoneczny dzień. Z Jastrzębia na Piknik pojechał pełen autobus i dodatkowo dwanaście osób busem ( a z Żor pojechały dwa autobusy, razem było 159 uczestników z naszej Spółdzielni, natomiast łącznie z kilkunastu spółdzielni województwa śląskiego ponad 600 osób – przyp. SM „Nowa”) Pan Michał Oślizło, członek Rady Nadzorczej, powitał nas serdecznie, zaprosił do miłego spędzenia czasu. Każdemu z uczestników Pikniku dał czerwoną czapeczkę oraz śpiewnik. Podróż upłynęła nam szybko, śpiewaliśmy piosenki głośno i wesoło. Gdy dotarliśmy na Piknik i przywitała nas radosna atmosfera. Z daleka słychać było muzykę, która dobiegała z namiotu, gdzie było przygotowane miejsce na tańce i występy. Po zajęciu miejsc otrzymaliśmy śniadanie, które smakowało wyśmienicie. Na estradzie zabawę prowadził wodzirej i Pani Nela Szlompek (pomysłodawczyni i organizatorka Pikniku z ramienia PTTK – przp.SM „Nowa”). Dzieci zostały zaproszone do zabawy plastycznej.
Z bibuły wykonały piękne, czerwone maki, którymi obdarowały władze spółdzielni, sponsorów i zaproszonych gości. Przy dźwiękach skocznej muzyki wszyscy świetnie się bawili. Były też konkursy i występy. Podziwiałam talent osób, które nie miały daru mowy, a mimo to poprzez umiejętne chrząkanie, dmuchanie i stukanie w mikrofon potrafiły zadziwić słuchaczy swoimi umiejętnościami. Młodzież z Towarzystwa „Sprawni Inaczej” wykonała tańce i przedstawienie z instrumentami muzycznymi za co została nagrodzone gromkimi brawami. W porze obiadowej zapachniało kiełbaskami z grilla, którymi nas ugoszczono. Około południa przeszła krótka burza, która jednak nie była w stanie popsuć wspaniałej zabawy. Późnym popołudniem wróciliśmy w świetnym humorze do swoich domów. Z serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku , za ich zaangażowanie, otwarte serce na potrzeby sprawnych inaczej, za uśmiech za wspaniały czas świetnej zabawy, spotkań i rozmów z innymi ludźmi. Jeszcze długo będę wspominać atmosferę VIII Pikniku spędzonego pośród szumiących, pachnących aromatyczną zielenią sosen.


Joanna Wańczura


Zapraszamy wszystkich tegorocznych uczestników ale również te osoby, które jeszcze nie skorzystały z naszego zaproszenia do udziału w przyszłorocznym – IX Pikniku.


Zarząd SM „Nowa”

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA