Kartoteka Online

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano Odsłony: 563
Drukuj

W dniu 22.05.2010 r. o godz. 7:00 na zbiorniku wodnym „Papierok” odbyły się już piąte (mały jubileusz) zawody wędkarskie dla mieszkańców, pracowników, emerytów i rencistów Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa” o PUCHAR PREZESA ZARZĄDU SM „NOWA”, których organizacją z ramienia SM „Nowa” zajęli się Józef Kubera i Michał Oślizło członek Rady Nadzorczej.
Zainteresowanie zawodami było duże. Zapisało się 82 wędkarzy, jednak niesprzyjające prognozy pogody zniechęciły wielu do startu. Ostatecznie w dniu zawodów stanęło na starcie 65 osób, a pogoda dopisała (niebo okazało się łaskawe dla uczestników).
W tym roku zwycięzcami zawodów zostali:

I miejsce –Pan Dariusz mieszkaniec Jastrzębia Zdroju ; złowił 6. 095 kg
II miejsce – Pan Zbigniew mieszkaniec Żor; złowił 5.395 kg
III miejsce – Pan Adam mieszkaniec Jastrzębia Zdroju; złowił 4.725 kg.

Zwycięzcom nagrody wręczyli Prezes Zarządu SM „Nowa” Władysław Dydo. Zwycięzca otrzymał puchar wraz z nagrodą rzeczową, również pozostali uczestnicy od 2 do 48 miejsca wywalczyli sobie możliwość wyboru nagrody rzeczowej.
Statuetkę wraz z nagrodą rzeczową dla najlepszego zawodnika z ul. Wrocławskiej ufundował i wręczył Przewodniczący Zarządu Osiedla Staszica w Jastrzębiu Zdroju Pan Jerzy - otrzymał ją Pan Jarosław .
Oprócz nagród za kolejność wg. wagi złowionych ryb organizatorzy ufundowali nagrody dla: najstarszego zawodnika, najmłodszego zawodnika, zawodnika, który złowił największą rybę. Atrakcją była też nagroda – niespodzianka (losowana z pośród wszystkich obecnych na losowaniu). W zawodach brały udział trzy Panie, które to ba przekór Panom pokazały, że też potrafią wędkować i zajęły punktowane miejsca upoważniające do odebrania nagrody.
Impreza odbyła się dzięki pomocy i zaangażowaniu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 124 KWK Borynia, którego to prezes Kazimierz Szachniewicz był jednocześnie głównym sędzim zawodów, oprócz niego zawody sędziowali Jan Rutkowski oraz Herbert Piksa, którzy jako członkowie koła wraz z grupą kolegów społecznie podjęli się organizacji zawodów.
Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ich zorganizowania a przede wszystkim sponsorom dzięki którym zawodnicy otrzymali tak wspaniałe nagrody.