Wybory do RN - SM "Nowa"

Program Regionalny - EFRR


( kliknij na zdjęcie aby powiększyć )

Kategoria: Walne Zgromadzenie 2010
Opublikowano Odsłony: 601
Drukuj

 

W 2010 r. upływa kadencja trzech członków Rady, którzy reprezentowali następujące okręgi wyborcze:
• okręg nr 1 Żory, os. Pawlikowskiego oraz Suszec ul. Piaskowa – jeden członek Rady
• okręg nr 2 Jastrzębie Zdrój, os. Gwarków ul. Wielkopolska 2-16, 1-15,17-23 – jeden członek Rady
• okręg nr 3 Jastrzębie Zdrój, os. Gwarków ul. Wielkopolska25-31, 35-49,53-67 – jeden członek Rady

W związku z tym na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Członków SM „Nowa”, które odbędzie się w trzynastu częściach - począwszy od 08.04.2010 r., odbędą się wybory członków Rady reprezentujących te okręgi.

W ubiegłym roku po raz pierwszy odbyły się wybory w zmienionej formie. Zmiana ta była wynikiem nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ponieważ w istotny sposób zmieniły się zasady zgłaszania kandydatów dlatego przypominamy Państwu jakie należy podjąć działania:
• Kandydatem do Rady Nadzorczej może być członek Spółdzielni zamieszkały w zasobach objętych danym okręgiem wyborczym. Kandydat musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 100 innych członków Spółdzielni (§ 70 ust. 2 Statutu SM „Nowa”). Osoby udzielające poparcia nie muszą zamieszkiwać w okręgu wyborczym kandydata, ale muszą być członkami SM „Nowa”.
• Pisemnego poparcia można udzielić więcej niż jednemu kandydatowi. Natomiast głosować będą członkowie spółdzielni na wszystkich trzynastu częściach Walnego i wybierać jednego kandydata z każdego wymienionego wyżej okręgu.
• Listę poparcia wzór listy należy złożyć w siedzibie spółdzielni najpóźniej na 18 dni przed terminem posiedzenia pierwszej części Walnego Zgromadzenia, tj. do dnia 22.03.2010 r., (§ 70 ust. 2 Statutu SM „Nowa”).
• Poparcie wyrażone w innej formie aniżeli za pomocą listy oraz poparcie wyrażone przez osoby nie będące członkami Spółdzielni jest nieważne.

Dodatkowych informacji udziela Dział Organizacyjno – Samorządowy (tel. 032 4787 136) oraz Prawnicy Spółdzielni (tel. 032 4787135)

 

 

 

Szukaj

Polecamy:  

 

Rozmiar tekstu: | + -
SM NOWA