SM Nowa

Mycie elewacji budynków w zasobach  SM „NOWA”

Czyszczenie elewacji stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownego i czasochłonnego malowania budynków. To rozwiązanie bezpieczne dla powierzchni ścian, skuteczne w usuwaniu zabrudzeń oraz korzystne finansowo dla mieszkańców. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod mycia możliwe jest szybkie przywrócenie estetycznego wyglądu budynków bez konieczności przeprowadzania kompleksowych prac remontowych. Regularne czyszczenie elewacji pozwala także ograniczyć rozwój mchów, glonów i osadów powstających pod wpływem warunków atmosferycznych. W pierwszej kolejności prace wykonano przy budynkach zlokalizowanych w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Beskidzkiej 19–33 i 35–49, ul. Małopolskiej 41–59 i 61–79 oraz przy ul. Wielkopolskiej 2–16, ul. Turystycznej 37–47 oraz 63–73. Kolejnym etapem będą budynki w Żorach na os. Powstańców Śląskich 3, 4, 7, 10 i 13. Efekty wykonanych prac znacząco poprawiły estetykę osiedli i podniosły komfort mieszkańców.

Podsumowanie Walnego Zgromadzenia 2026

Za nami tegoroczne Walne Zgromadzenie naszej Spółdzielni. Podczas obrad Członkowie podjęli decyzje dotyczące najważniejszych spraw związanych z funkcjonowaniem Spółdzielni, w tym zatwierdzili sprawozdania za 2025 rok oraz przyjęli wszystkie uchwały przedstawione przez Zarząd. Podsumowanie obrad odbyło się 22 maja podczas posiedzenia Konwentu Seniorów.

Ostatnia część Walnego Zgromadzenia za nami

Frekwencja dopisała, dyskusje były merytoryczne, a atmosfera życzliwa — za nami piąta i ostatnia część tegorocznego Walnego Zgromadzenia. Członkowie Spółdzielni nie tylko sprawnie podjęli wszystkie uchwały, ale również aktywnie poruszali ważne sprawy dotyczące osiedli i codziennego życia mieszkańców. Już dziś Konwent Seniorów podsumuje obrady i ogłosi treść przyjętych uchwał.

IV Część Walnego Zgromadzenia

Sprawny przebieg obrad, ważne decyzje i merytoryczna dyskusja — za nami kolejne spotkanie w ramach tegorocznego Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni. Przed nami już ostatnie zebranie oraz podsumowanie wyników tegorocznych obrad.

III Część Walnego Zgromadzenia

19 maja 2026 r. odbyła się III część Walnego Zgromadzenia. Szczególnie interesujące dla uczestników były kwestie związane ze sprawozdaniem finansowym oraz bieżącą działalnością. Spotkanie było również okazją do poruszenia spraw istotnych dla mieszkańców i związanych z ich codziennym funkcjonowaniem.

ZAKOŃCZENIE SEZONU GRZEWCZEGO 2025/2026

Informujemy naszych mieszkańców, że z dniem 20.05.2026 r. Spółdzielnia zgłosiła do ORLEN Termiki Silesia S.A. oraz do pozostałych dostawców ciepła zakończenie sezonu grzewczego w naszych zasobach w Jastrzębiu- Zdroju, Żorach, Suszcu i Kaczycach.

Walne Zgromadzenie 2026 – obrady rozpoczęte

Za nami dwie pierwsze części Walnego Zgromadzenia 2026. Członkowie Spółdzielni debatowali m.in. nad zmianami w Statucie, przeznaczeniem nadwyżki bilansowej za 2025 rok oraz projektami uchwał zgłoszonymi przez mieszkańców. Nie zabrakło pytań, dyskusji i aktywnego udziału uczestników. Przed nami kolejne części obrad.

XVI Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa SM NOWA

W ostatnią sobotę na zbiorniku Papierok odbyły się XVI Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa SM NOWA. Udział wzięło 35 zawodniczek i zawodników, którym niestraszne były poranne deszcz i ziąb. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów został pan Damian Manista, którego główną zdobyczą był prawie 4-kilogramowy leszcz. Organizacją zawodów jak zawsze niezawodnie zajął się Wiceprezes Fundacji NOWA Józef Kubera. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do wzięcia udziału w zawodach za rok.

Skip to content