SM Nowa

Druki do pobrania

1. Pełnomocnictwo na WZ

 Pobierz Pełnomocnictwo

Pobierz Pełnomocnictwo

2. Oświadczenie kandydata na Członka Rady Nadzorczej wraz z listą poparcia.

Pobierz Oświadczenie   – Pobierz listę poparcia

 Pobierz Oświadczenie  –  Pobierz listę poparcia


Poniżej znajdą Państwo druki przeznaczone dla nabywców lokali. Wypełnione formularze należy dostarczyć do siedziby Spółdzielni przy ul. Wielkopolskiej 5A w Jastrzębiu-Zdroju lub do osiedlowej Administracja wraz z dokumentem notarialnym lub sądowym o nabyciu prawa do lokalu.

1. Formularze dla nabywających spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

Pobierz

2. Formularze dla nabywających odrębną własność

Pobierz


 

Druki dla rożnych tytułów prawnych

Druki dotyczące załatwienia formalności związanych z prawem do lokalu

Najem

1. Zrzeczenie się prawa do lokalu mieszkalnego po rozwodzie – tego wzoru należy użyć, jeżeli oboje małżonkowie byli najemcami lokalu, a obecnie są po rozwodzie i porozumieli się w sprawie mieszkania. Strona, która chce się zrzec prawa do lokalu na rzecz byłego małżonka może posłużyć się drukiem. [ pobierz *pdf. ] 2. Śmierć najemcy – jest to wzór pisma do wykorzystania przez: małżonka niebędącego współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i jego współmałżonka, inne osoby wobec których najemca był obowiązany do świadczeń alimentacyjnych oraz osobę, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą. Należy jednak pamiętać, że ww. osoby wstępują w stosunek najmu, jeżeli stale zamieszkiwały z najemcą w tym lokalu. Uwaga: ten wzór nie dotyczy sytuacji, gdy oboje małżonkowie byli współnajemcami lokalu mieszkalnego. Lokator, który był współnajemcą, czyli umowa najmu była zawarta w trakcie związku małżeńskiego dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych rodziny, powinien zgłosić się do Spółdzielni z aktem zgonu i wówczas otrzyma potwierdzenie, że umowa najmu jest cały czas wiążąca. [ pobierz *pdf. ] 3. Zawarcie umowy na czas nieoznaczony – z takim pismem mogą się zwrócić do Spółdzielni osoby, które utraciły prawo do lokalu na skutek zaległości w opłatach za używanie lokalu mieszkalnego, natomiast teraz nie mają już zaległości i chcą odzyskać prawo do lokalu. [ pobierz *pdf. ] 4. Zawarcie umowy na czas oznaczony – ten wzór mogą wykorzystać osoby, które zajmują lokal mieszkalny bez tytułu prawnego i mają jeszcze zaległości w opłatach za używanie lokalu mieszkalnego, ale mogą ubiegać się
o dodatek mieszkaniowy, co pozwoli im szybciej wyjść z kłopotów finansowych. Ten wzór stosowany jest także, jeśli osoba już nie ma zaległości w opłatach za używanie lokalu mieszkalnego, ale jest to pierwsza umowa po utracie prawa do lokalu. [ pobierz *pdf. 

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego

1. Zrzeczenie się prawa do lokalu mieszkalnego po rozwodzie – tego wzoru należy użyć, jeżeli oboje małżonkowie byli uprawnieni do lokalu, a obecnie są po rozwodzie i porozumieli się w sprawie mieszkania. Strona, która chce się zrzec prawa do lokalu na rzecz byłego małżonka może posłużyć się tym drukiem. [ pobierz *pdf. ] 2. Śmierć osoby uprawnionej do lokalu – jest to wzór pisma do wykorzystania przez osoby bliskie zmarłego. Od 30 lipca 2007r. o spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego mogą ubiegać się osoby bliskie, nawet jeśli nie zamieszkują w przedmiotowym lokalu mieszkalnym, przy czym pierwszeństwo w uzyskaniu tego prawa mają osoby bliskie zamieszkujące ze zmarłym do chwili jego śmierci. [ pobierz*pdf. ]

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego

Osoby posiadające spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego nie znajdą tu wzoru pisma związanego z posiadanym prawem, ponieważ inny jest tryb postępowania z tym prawem.
W sytuacji rozwodu lub śmierci konieczne jest dopełnienie formalności związanych z uzyskaniem prawa do lokalu na drodze sądowej lub w trybie czynności notarialnych.
Spółdzielnia musi zostać poinformowana komu przysługuje prawo, ale nie jest władna rozstrzygać te kwestie, tak jak w przypadku najmu czy spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.

Posiadacze własnościowego prawa do lokalu w przypadku zamiaru jego zbycia są zobowiązani do przedłożenia aktualnego zaświadczenia ze Spółdzielni potwierdzającego posiadanie prawa. Zaświadczenie jest wystawiane osobie uprawnionej po okazaniu dowodu osobistego. 

Odrębna własność

Podobnie jak w przypadku spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego jakiekolwiek zmiany w zakresie osób uprawnionych do lokalu mieszkalnego wymagają załatwienia formalności na drodze sądowej lub w trybie czynności notarialnych. 

Właściciele lokalu nie muszą zgłaszać się do Spółdzielni przed dokonaniem zbycia prawa, gdyż dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu jest aktualny odpis z księgi wieczystej, a nie jak w przypadku spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zaświadczenie ze Spółdzielni.
Jednak po zmianie właściciela zalecane jest zgłoszenie tego faktu do Spółdzielni, ponieważ jest to istotne dla wykonywania czynności związanych z zarządzaniem nieruchomością.

Pozostałe druki

Wiosek o ustanowienie odrębnej własności – w obecnym stanie prawnym z prawa do ustanowienia odrębnej własności mogą skorzystać posiadacze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego.
– Dane lokatora do ustanowienia odrębnej własności [ pobierz *pdf. ]
– Wniosek o ustanowienie odrębnej własności 
[ pobierz *pdf. ]

Deklaracja członkowska  [ pobierz *pdf. ]

Druki dotyczące załatwienia formalności związanych z opłatami za korzystanie z mieszkania

1. Zgoda/odwołanie zgody na potrącanie należności za korzystanie z mieszkania przez Bank PKO BP SA lub Getin Noble Bank SA – polecenie przelewu ze zmienną kwotą z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku PKO BP SA oddział Rybniku lub w Getin Noble Bank SA – każdego 20 dnia miesiąca bank dokonuje przelewu z tytułu opłat za mieszkanie w wysokości podanej przez Spółdzielnię. Aby uruchomić/odwołać tę formę płatności należy złożyć oświadczenie w siedzibie spółdzielni lub administracji osiedlowej wyrażające/odwołujące zgodę na umieszenie Państwa danych na zestawieniu przekazywanym bankowi (niezbędne jest podanie Państwa nr rachunku bankowego) oraz złożenie/odwołanie zlecenia w banku. [ pobierz * pdf. ]

2. Zmiana zaliczki na poczet kosztów centralnego ogrzewania – druk dla lokatorów, mieszkających w budynkach, dla których koszty c.o. rozliczane są wg wskazań podzielników kosztów.[ pobierz * pdf. ]

3. Dodatek mieszkaniowy – osoby o niskich dochodach mogą uzyskać dofinansowanie na częściowe pokrycie wydatków mieszkaniowych, wypłacane przez właściwy Urząd Miasta/Gminy. Szczegółowe informacje oraz druk wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego można znaleźć na stronie internetowej właściwego Urzędu Miasta/Gminy:

– www.jastrzebie.pl (zakładka wirtualne biuro)
– www.bip.zory.pl
– www.bip.zebrzydowice.pl
– www.bip.suszec.iap.pl  

4. Rezygnacja z ubezpieczenia w TU „UNIQA” [ pobierz * pdf.]

Druk oświadczenia do ustawy śmieciowej

Druk dotyczący aktualizacji danych o liczbie osób zamieszkałych w poszczególnych lokalach

pobierz 

pobierz

Wniosek o dostęp do bieżącego obrazu z kamer

 

Wniosek o udostępnienie nagrań monitoringu

 

 

Pro Surveillance System

 



Formularz zgłoszenia

Przejdź na stronę firmy obsługującej monitoring aby wypełnić formularz

Dotyczy to monitoringów wykonanych w budynkach w Jastrzębiu-Zdroju i na os. Powstańców Śl. 13 A-D i Al. Wojska Polskiego 6-11.

 


 

Instrukcja i dane logowania do monitoringu

Skip to content